Ja vs. Forum-Spam - 0:1

Tech Riešenia

Spam nie je sranda a riešiť ho 100% manuálne môže byť extrémne náročné až nereálne. Ako však dosiahnuť ideálnu kombináciu čistého obsahu bez obmedzovania užívateľov?

Všetky dvojznakové .SK domény sú zaregistrované

Domény

Nie je to dávno, keď bolo ešte väčšie množstvo dvojznakových domén k dispozícii na registráciu. To sa však v marci 2021 zmenilo a dnes si už dvojznakovú doménu nezaregistrujete. Jedine, že si prečítate článok skoro a rýchlo.

Stripe - skúsenosti po 6 mesiacoch

Tech Riešenia

Pred 6 mesiacmi som na Aftermarket integroval Stripe. Nebolo to riešenie "na klik", no z dlhodobého hľadiska to bola podľa doterajších dát rozumná voľba. Čo som sa naučil a čo ma prekvapilo?

SEO je mŕtve. Pre koho optimalizovať?

Tech

Ako sa SEO zmenilo? Existuje ešte vôbec? Pre koho optimalizujeme weby v roku 2022 a aké máme k dispozícii nástroje? Bude to dlhšie, tak si spravte čaj a prečítajte si niekoľko mojich postrehov a názorov.

Ako zvýšiť doručiteľnosť e-mailov?

Tech Riešenia

Väčšina webových projektov sa nezaobíde bez e-mailu. Či už potrebujete schránku jednu, alebo viacero, je dobré myslieť na základné nastavenia a ich implementáciu pred tým, než začnete odosielať. Pretože funkčný mailserver vám sám o sebe nezaručí doručenie správ do schránok príjemcov.

URL s WWW alebo bez

Tech

Otázka, ktorá ma vždy zaujímala: WWW alebo nie? Aké sú vyhody a nevýhody oboch riešení? Zhrnul som všetko, na čo som počas desiatich rokov prišiel.

Presmerovanie subdoménovej HTTPS návštevnosti

Tech Riešenia

Vďaka diskusii o redirectoch a riešeniu presmerovania subdomén som si nedávno uvedomil dôležitý fakt. Samotné presmerovanie na strane odkazujúcej domény je síce dôležité, ale nie je to jediná vec, na ktorú by ste mali pri dômyselnom redirecte myslieť.

Stripe na slovensku

Riešenia

12. septembra Stripe rozoslal subscriberom, ktorý chceli byť informovaní o tom, keď bude Stripe dostupný aj slovensku krátky email s informáciou o tom, že nadišiel deň D, a už aj slováci môžu implementovať na svoje weby moderné platobné riešenie, ktoré ponúka široké možnosti pre rôzny typy platieb a rozsiahlu dokumentáciu k tomu.

Vždy je neskoro

Meta

Asi nie je úplne najšťastnejšie sa hneď na úvod odpisovať tým, že sa s pokusom o blog-o-magazín vraciam po 7 rokoch od toho môjho posledného pokusu, čo sa mi prirodzene zdá byť neskoro. Na druhú stranu, je pre mňa veľký win, že som sa k tomu konečne dokopal a som za to rád.