Všetky dvojznakové .SK domény sú zaregistrované

LL.sk aj NN.sk sú vyregistrované už dávno. Ak sa nejaká uvoľní, je odchytená a takto to funguje už viac ako 10 rokov.

Nie je to však dávno, keď bolo ešte viac ako 100 dvojznakových kombinácii LN/NL so slovenskou koncovkou dostupných. Začiatkom marca sa to však zmenilo.

Dobrou správou však môže byť, že pokiaľ dvojznakové domény vlastníte, je celkom možné, že dopyt po nich v nasledujúcom období stúpne, resp. ich cena bude vyššia.

Využiteľnosť dvojznakových domén

V SK zóne musí mať doména minimálne dva znaky. Ide teda o najkratšie domény, ktoré je možné v mennom priestore SK využívať. Okrem toho, je niekoľko desiatok kombinácii dvoch písmen zakázaných, čo o niečo zmenšuje dostupný priestor a zároveň zvyšuje exkluzivitu krátkych domén.

Ak sa vám zdajú mnohé kombinácie nevyužiteľné, pravdepodobne hľadáte doménu, ktorá ponesie význam a jasne návštevníkovi napovie, čo sa na doméne nachádza.

Dvojznakové domény sa však veľmi často využívajú ako skratky, alebo krátky brand name, ktorý je unikátny a spolu s webom tvorí jednoznačnú asociáciu.

Nakoniec, existuje typ webových projektov ako katalógy a magazíny, pre ktoré sa takéto nezávislé a neviazané domény hodia úplne ideálne. Je možné web rozširovať a doména sa nikdy nestane obmedzujúcim faktorom.

Všetky, až na jednu...

Trochu som zavádzal. Je tu jedna, posledná voľná kombinácia a tou je 0d.sk. Po registrácii tejto domény budú všetky dvojznakové domény obsadené.

Tak čo, kto bude najrýchlejší?