Vždy je neskoro

Preto radšej neskoro, ako nikdy...

Asi nie je úplne najšťastnejšie sa hneď na úvod odpisovať tým, že sa s pokusom o blog-o-magazín vraciam po 7 rokoch od môjho posledného pokusu, čo sa mi prirodzene zdá byť neskoro. Na druhú stranu, je pre mňa veľký win, že som sa k tomu konečne dokopal a som za to rád.

Navyše, neskoro je vždy. Totiž, vždy existuje kontext, v ktorom je neskoro.

  • Mám 50, na učenie angličtiny je už neskoro. Keby som mal 15...
  • Chcel som podnikať, ale už je neskoro, pretože konkurencia je dnes obrovská.
  • Mohol som mať dobrú postavu, keby som začal cvičiť keď som mal 90kg.
  • ...
a predsa sa točí!

Reálne je to všetko pravda. Včera to bolo jednoduchšie. No netreba zabúdať na to, že zajtra to bude náročnejšie. A rovnako je to aj s týmto webom. Nikdy to nebolo náročnejšie ako dnes, no zároveň to už nikdy to nebude jednoduchšie ako dnes.

Nebudem sa snažiť, aby to vyzeralo ako motivácia, pretože všetky tie motivačné a optimistické záležitosti vyslovene nemusím, ale pokiaľ niečo chcete spraviť (či už odpáliť nový projekt, osvojiť si nový návyk, zmeniť životný štýl, alebo čokoľvek iné) a obmedzuje vás neskoro, nenechajte sa odradiť. Sústreďte sa na to podstatné a ak vám to dáva zmysel, smelo do toho, hoci je neskoro.

Disclaimer: Článkom na podobné témy sa v budúcnosti budem vyhýbať. Jadro webu by mali tvoriť faktické, zaujímavé články s vyššou pridanou hodnotou. Dnes skúšam ako funguje Gutenberg a či je formátovanie textu v poriadku. Nie, vážne!