Presmerovanie subdoménovej HTTPS návštevnosti

Tech Riešenia

Vďaka diskusii o redirectoch a riešeniu presmerovania subdomén som si nedávno uvedomil dôležitý fakt. Samotné presmerovanie na strane odkazujúcej domény je síce dôležité, ale nie je to jediná vec, na ktorú by ste mali pri dômyselnom redirecte myslieť.

URL s WWW alebo bez

Tech

Otázka, ktorá ma vždy zaujímala: WWW alebo nie? Aké sú vyhody a nevýhody oboch riešení? Zhrnul som všetko, na čo som počas desiatich rokov prišiel.

Životný cyklus gTLD domén

Tech

Či už s doménami obchodujete, podnikáte online, alebo máte svoj blog na vlastnej doméne, mali by ste poznať niekoľko fundamentov, ktoré sa domén a vás ako majiteľa priamo týkajú. Jedným z nich je nepochybne životný cyklus domén.

Rozhovor: Michael Bereslavsky aka Domain Magnate

Tech

Prinášam vám rozhovor s domainerom, ktorému sa podarilo vybudovať úspešný online biznis. Ide predovšetkým o motiváciu pre nových nadšencov a ukážku malej časti toho, čo sa na internete dá za účelom dosiahnutia zisku podniknúť.

Ako zvýšiť doručiteľnosť e-mailov?

Tech Riešenia

Väčšina webových projektov sa nezaobíde bez e-mailu. Či už potrebujete schránku jednu, alebo viacero, je dobré myslieť na základné nastavenia a ich implementáciu pred tým, než začnete odosielať. Pretože funkčný mailserver vám sám o sebe nezaručí doručenie správ do schránok príjemcov.

Stripe - skúsenosti po 6 mesiacoch

Tech Riešenia

Pred 6 mesiacmi som na Aftermarket integroval Stripe. Nebolo to riešenie "na klik", no z dlhodobého hľadiska to bola podľa doterajších dát rozumná voľba. Čo som sa naučil a čo ma prekvapilo?